Asahi on terveysliikunnan menetelmä, jossa vaikutetaan monipuolisesti koko kehoon. Tervetuloa Suomen Nivelyhdistyksen Lappeenrannan asahi-ryhmään!

Suomen Nivelyhdistys, asahi-ryhmä Lappeenranta
Asahi on Suomessa kehitetty, länsimaiseen lääketieteeseen perustuva kokonaisvaltainen terveysliikuntamuoto. Se sopii kaikenikäisille ja -kuntoisille parantamaan liikkuvuutta ja tasapainoa sekä lievittämään niska-selkävaivoja. Ryhmään osallistuminen ei vaadi aiempaa kokemusta.
Lappeenrannan nivelpiiri toteuttaa asahi-ryhmän Lappeenrannan kaupungin avustuksella ja tunnit ovat avoimia kaikille. Ilmoittautumista ei tarvita.
Asahia ohjaa Suvi Romppanen Urheilutalon Jumppasalissa maanantaisin 7.9.-7.12. klo 11-12.
Tervetuloa mukaan! Harjoittelu sopii sekä uusille harrastajlle että asahia jo harjoittaneille. Harjoittelemme rauhallisesti ja jokainen voi osallistua omalla tasollaan.
Hakusanat:
nivel
tekonivel
tekonivelleikkaus
nivelrikko
artroosi
moninivelrikko
nivelterveys
nivelsairaus
Suomen Nivelyhdistys
Lappeenrannan nivelpiiri
Kohderyhmä
Ikä 30-64, Ikä 65-99Toiminnan muodot
Harrastukset ja harrastustoimintaKieli
SuomiAlue
LappeenrantaOnko toiminta maksullista?
Maksuton