Balettia + kehonhuoltoa euroviisubiiseihin, suomipoppiin ja keväisiin hitteihin. Avoin taso, eli sopii myös aloittelijoille. Opettajana Nea Kupiainen.

Tanssiworkshop: Balettia keväthitteihin + kehonhuolto
Tällä tunnilla nautitaan baletin liikekielestä ja harjoitteista, mutta musiikissa poiketaan klassisesta. Tanssimme vanhojen euroviisubiisien, ihanien suomipoppien ja kevään parhaimpien hittien tahtiin samalla tutustuen balettiin. Tunti on tarkoitettu 13+ nuorille ja aikuisille ja on tasoltaan avoin, eli mukaan voi tulla aiemman balettikokemuksen kanssa tai ensimmäistä kertaa kokeilemaan lajia. Tunnin lopussa on kehonhuolto-osio, jossa venytellään ja rentoudutaan. Tervetuloa mukaan nauttimaan hyvästä musiikista ja baletin treenaamisesta!
Kohderyhmä
Ikä 13-17, Ikä 18-29, Ikä 30-64Toiminnan muodot
Harrastukset ja harrastustoimintaKieli
SuomiAlue
JoensuuOnko toiminta maksullista?
Maksullinen
15€
Tanssiworkshopille ilmoittaudutaan etukäteen Joensuun Tanssiopiston nettisivun kautta. Koska tanssiworkshopin toteutuminen vaatii väh. 6 osallistujaa, ennakkoilmoittautuminen on välttämätön.
Ilmoittautumislinkki
https://joensuuntanssiopisto.hobiver.com/ilmoIlmoittautumissähköpostiosoite
joensuuntanssiopisto@gmail.comLisätietoja
Sähköpostiosoite
Puhelinnumero
WWW-osoite