Haluaisitko tehdä merkityksellistä vapaaehtoistyötä kotoa käsin? Ilmaisetko itseäsi hyvin kirjallisesti? Tule mukaan ohjaamaan chatteja kipuoireisille
.png)
Tule ohjaamaan kipuoireisten ja läheisten chatteja!
Chatteja ohjataan Tukinet-palvelussa, ja saat tehtävääsi kunnon perehdytyksen ennen chattien itsenäisen ohjaamisen aloittamista. Tukea ohjaamiseen on tarjolla myös jatkuvasti. Tehtävään ei tarvitse sitoutua kuin vain niin pitkäksi, mitä itsellesi sopii.
Et tarvitse etukäteistaitoja tehtävään liittyen, vaan saat tarvitsemasi taidot perehdytyksessä. Jonkinlaiset tietotekniset taidot ovat kuitenkin eduksi tehtävässä suoriutumiseen.
Nykyiset chat-ohjaajamme ovat kertoneet, että chattien ohjaamisesta saa itselleenkin hyvän mielen ja varmuuden siitä, että voi itse edes hieman auttaa!
Jos tämä kuulostaa sellaiselta tehtävältä, jota haluaisit koittaa, laita viestiä emmi.vainio@suomenkipu.fi
Kohderyhmä
Ikä 18-29, Ikä 30-64, Ikä 65-99Toiminnan muodot
Muiden asioiden parissa tehtävät tehtävät , Ryhmän ohjaus, valmennus ja opetus , Vertaistuki ja kokemusasiantuntijuusKieli
SuomiAlue
Ahvenanmaa, Etelä-Karjala, Etelä-Pohjanmaa, Etelä-Savo, Kainuu, Kanta-Häme, Keski-Pohjanmaa, Keski-Suomi, Kymenlaakso, Lappi, Pirkanmaa, Pohjanmaa, Pohjois-Karjala, Pohjois-Pohjanmaa, Pohjois-Savo, Päijät-Häme, Satakunta, Uusimaa, Varsinais-SuomiIlmoita kiinnostuksestasi chat-ohjaamiseen Emmi Vainiolle, ja sovitaan yhdessä perehdytysaika.
Ilmoittautumislinkki
https://www.suomenkipu.fi/tule-mukaan/tule-vapaaehtoiseksi/koulutukset/chattien-ohjaaminen/Ilmoittautumissähköpostiosoite
emmi.vainio@suomenkipu.fiIlmoittautumispuhelinnumero
+358447225931Lisätietoja
Sähköpostiosoite